Ustawa hazardowa i jej konsekwencje

Rynek bukmacherski w wyniku wejścia w życie tzw. ustawy hazardowej oraz związanych z nią nowelizacji uległ w ostatnich latach wielu przeobrażeniom. Zmiany miły wpływ nie tylko bukmacherów, ale również na graczy. Jakie były najważniejsze zmiany?

Konieczność uzyskania licencji

Obecnie wszyscy bukmacherzy internetowi chcąc oferować usługi w Polsce muszą uzyskać od Ministerstwa Finansów odpowiednią licencję. Działalność bez tejże licencji skutkować będzie w karach finansowych oraz blokadzie domen internetowych w Polsce. Obowiązek ten został nałożony przez dostawców usług internetowych.

Jeżeli bukmacherzy internetowi, z których usług korzystamy nie posiadają licencji oraz gdy zostanie im udowodniona wina może zostać nałożona na nas kara finansowa na graczy. Wysokość kary może sięgnąć nawet 3 200 000 tys. złotych. Gracz będzie również zobligowany to zwrócenia wszystkich zarobionych pieniędzy.

Dodatkowe opłaty

W wyniku ustawy hazardowej bukmacherzy internetowi muszą uiszczać podatek w wysokości 12% generowanych obrotów. Dodatkowe opłaty zostały nałożone też na graczy. Chociaż wynika to z ustawy o podatki PIT, a nie ustawy hazardowej to gracz musi zapłacić 12% podatku za włożony wkład finansowy.

Oznacza to, iż przy zainwestowaniu 50 złotych kurs pomnożony zostanie przez stawkę o 12% mniejszą. W tym wypadku 6 złotych. Ponadto, jeżeli wygrania wyniesie powyżej 2800 złotych zapłacić będziemy musieli kolejne 10% za wygraną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *