Konsekwencje zmian prawnych

polityka

Zmiany prawne w sferze zakładów bukmacherskich, które nastąpiły w 2017 roku, sprawiły, że doszło do niemałego przetasowania. Z cienia takich firm jak Bet365 czy Betsson, wyszły mniejsze polskie firmy, które mogły do tej pory liczyć tylko i wyłącznie na grupki swoich stałych klientów. Strony, które przez wiele lat świadczyły woje usługi w internecie, zostały hurtem poblokowane i dostęp do nich stał się nielegalny. Można się zastanawiać, czy ustawa hazardowa wyszła naszym graczom na plus, czy na minus i zdania są podzielone.

Pieniądze zostają w Polsce

Z całą pewnością plusem jest to, że przegrywając u bukmachera nasze pieniądze, wiemy że trafiają one do polskiego właściciela i raczej na pewno zostaną w naszym kraju. Zagraniczne firmy, które świadczyły u nas usługi, wyprowadzały każdego roku wiele milionów złotych i to było między innymi jednym z powodów, dla których rząd postanowił się zająć tym procederem i wprowadzić ustawę zakazującą nielegalnego hazardu.

Nielegalne kasyna

Stracili też gracze, którzy lubili pograć w internetowych kasynach. Gry bębnowe były wśród Polaków bardzo popularne, a wraz z wycofaniem się znanych zagranicznych bukmacherów możliwość gry w kasynie jest dostępna tylko w kilku polskich firmach. Niedawno powstało pierwsze kasyno online, lecz jest ono również podobnie oprocentowane, jak obstawianie spotkań. Zdania na temat nowelizacji ustawy hazardowej są więc bardzo podzielone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *